17 січня 2017 р. науково-дослідний центр огієнкознавства Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка провів захід «135 років Іванові Огієнку: погляд студентів».

Захід підготували студенти IV курсу факультету української філології та журналістики Анастасія Ясинецька, Анна Вардинська, Оксана Пасічник, Анастасія Пара, Анна Кравчук, Інна Бугерчук, Андрій Гуменний, Аліна Заріцька.

Студенти представили Івана Огієнка як визначного діяча і науковця та неординарну людину. Їхні виступи висвітлювали релігійну та освітню діяльність Івана Огієнка, його роль у створенні Кам’янець-Подільського державного українського університету. Важливого значення студенти надали осмисленню особистого життя українського подвижника, його творчої спадщини, що відобразила національну самоідентичність та дух часу.

Вони запропонували глядачам переглянути відео про Івана Огієнка та  сучасну інтерпретацію пісні на слова Івана Огієнка «Не питай, чому в мене заплакані очі» у виконанні Олега Скрипки. Студенти згадали «Десять заповідей про мову» Івана Огієнка, які і сьогодні не втратили своєї актуальності, та завершили виступ пристрасним закликом: «Впевнено йдіть до своєї мети. Станьте відомими науковцями, бережіть дух української мови та України, боріться та не здавайтеся, і колись, через сотню років, майбутні студенти нашого університету будуть згадувати вас та брати приклад, як ми беремо приклад із нашого учителя та першого ректора Івана Івановича Огієнка!»

Posted by Вікторія Атаманчук Thursday, January 19, 2017 10:35:00 AM