ІВАН ОГІЄНКО

 

«Немає в людини нічого милішого над свою Батьківщину, над свою рідну землю. Де хто народився, де провів свої безтурботні дитячі роки, до тієї землі прив’язується усією душею своєю на ціле життя, а хто буває відірветься від своєї рідної землі, той мріє завжди про неї, про святість найбільшу».

Іван Огієнко

У видавництві «Центр учбової літератури» вийшла в світ краєзнавча книжка Володимира Святненка «Рідний край над Здвижень-рікою. Відлуння сивої давнини», яка присвячена історії Брусилівського району Житомирської області.

Ця книжка — продовження копіткої роботи з дослідження й збереження історичної спадщини Брусилівщини, що була започаткована видатним ученим, державним і релігійним діячем Іваном Івановичем Огієнком (митрополитом Іларіоном). Саме Іван Огієнко першим з брусилівців опрацював унікальні архіви ХVIII-XIX ст., а в 1913-14 рр. побачили світ його історико-краєзнавчі брошури про м. Брусилів та брусилівські церкви.

Прикметно, що автор книжки, як й Іван Огієнко, народився і виріс у Брусилові, а його дитячі та юнацькі роки пройшли на мальовничому брусилівському кутку Забашті, поруч з садибою Огієнків.

У книжці «Рідний край над Здвижень-рікою. Відлуння сивої давнини» на основі широкого кола джерел висвітлено історію містечка Брусилова і сіл сучасного Брусилівського району від часів зародження людської цивілізації до початку XX ст. Історію кожного населеного пункту подано в хронологічній послідовності на тлі історичного поступу всієї Правобережної України та Київщини і Житомирщини зокрема.

Окремою частиною книжки виступає краєзнавче дослідження «В пошуках давнього Здвиженська», де автор, на основі стародруків, даних археологічних розкопок та краєзнавчих розвідок, визначає місцезнаходження літописного міста Київської Русі.

У передньому слові до книжки заслужені артисти України Станіслав та Микола Боклани зокрема зазначили: «Книжка «Рідний край над Здвижень-рікою. Відлуння сивої давнини» хоч і написана на основі документальних фактів, але кожна її сторінка пронизана любов'ю до рідного краю, глибокою повагою до вікових народних традицій місцевого люду як невичерпного джерела духовності та культури».

 

 

Posted by Вікторія Атаманчук Saturday, July 02, 2016 8:25:00 AM

Comments

Comments are closed on this post.