Вікторія Атаманчук. Виставка до 135-річчя Івана Огієнка

На виставці в науково-дослідному центрі огієнкознавства експоновані праці Івана Огієнка, які представляють  його як богослова, філософа, мовознавця, літературознавця та поета.  Праці видані у Парижі та Вінніпезі у 1940-х та 1960-х рр.

Іван Огієнко знаний як видавець і редактор, що підтверджують періодичні видання кінця 1940-х-50-х рр. "Віра і культура", "Наша культура", "Слово істини", які видавалися у Вінніпезі.

Лексикографічна діяльність Івана Огієнка репрезентована фундаментальною працею - "Етимологічно-семантичним словником" у 4-х томах (Вінніпег, 1995).

Тринадцять випусків збірника "Іван Огієнко і сучасна наука та освіта", що виходить з 2003 р., свідчать про актуальність сучасних огієнкознавчих досліджень.

Posted by Вікторія Атаманчук Wednesday, March 22, 2017 8:51:00 AM

Валерій Радецький. Омиті Карпати, 2015 рік

Валерій Радецький (м.Житомир), художник-живописець, лауреат Всеукраїнської премії імені Івана Огієнка 2015 року

Posted by Вікторія Атаманчук Monday, March 20, 2017 9:38:00 AM

Вікторія Атаманчук. Вийшов друком ХІІІ випуск збірника "Іван Огієнко і сучасна наука та освіта. Серія філологічна"

Іван Огієнко і сучасна наука та освіта: науковий збірник: серія філологічна / [редкол.: Л.М.Марчук (гол.ред.), В.П.Атаманчук (відп.ред.) та ін.]. – Кам’янець-Подільський: Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка, 2016. – Вип. ХІІІ. – 384 с.

Тринадцятий випуск збірника «Іван Огієнко і сучасна наука та освіта» (серія філологічна), підготований та виданий Кам’янець-Подільським національним університетом імені Івана Огієнка, окрім широкого спектру огієнкознавчих досліджень, містить відомості про події на пошанування імені видатного українського вченого, державного діяча Івана Огієнка, які відбулися в університеті, зокрема створено сайт науково-дослідного центру огієнкознавства «Іван Огієнко» (http://ohienko.kpnu.edu.ua/) та фільм про Івана Огієнка.

У підготовці матеріалів збірника взяли участь науковці з різних міст України (Брусилів, Вінниця, Житомир, Київ, Коломия, Львів, Миколаїв, Одеса, Полтава, Суми, Тернопіль, Херсон, Черкаси, Чернівці, Умань, Хмельницький) та Польщі (Люблін). Серед авторів збірника – 17 докторів наук, професорів та 6 лауреатів Всеукраїнської премії імені Івана Огієнка.

Posted by Вікторія Атаманчук Tuesday, February 28, 2017 8:11:00 AM

Вікторія Атаманчук. Збірник "Іван Огієнко і сучасна наука та освіта. Серія філологічна" зареєстрований у наукометричній базі Copernicus

Дорогі колеги!

Збірник «Іван Огієнко і сучасна наука та освіта. Серія філологічна» Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка зареєстрований у наукометричній базі Copernicus.

Запрошуємо Вас взяти участь у підготовці XIV випуску збірника, приуроченого до 135-ої річниці від дня народження Івана Огієнка.

Posted by Вікторія Атаманчук Sunday, January 29, 2017 9:43:00 AM

Вікторія Атаманчук. Презентація науково-дослідного центру огієнкознавства

19 січня 2017 р. здійснена презентація науково-дослідного центру огієнкознавства у міській бібліотеці імені Костя Солухи. Приводом стала 135-та річниця від дня народження Івана Огієнка. Громадськість дізналася про події, які відбуваються в нашому університеті на честь його засновника.

Posted by Вікторія Атаманчук Monday, January 23, 2017 8:23:00 AM

Вікторія Атаманчук. "135 років Іванові Огієнку: погляд студентів"

17 січня 2017 р. науково-дослідний центр огієнкознавства Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка провів захід «135 років Іванові Огієнку: погляд студентів».

Захід підготували студенти IV курсу факультету української філології та журналістики Анастасія Ясинецька, Анна Вардинська, Оксана Пасічник, Анастасія Пара, Анна Кравчук, Інна Бугерчук, Андрій Гуменний, Аліна Заріцька.

Студенти представили Івана Огієнка як визначного діяча і науковця та неординарну людину. Їхні виступи висвітлювали релігійну та освітню діяльність Івана Огієнка, його роль у створенні Кам’янець-Подільського державного українського університету. Важливого значення студенти надали осмисленню особистого життя українського подвижника, його творчої спадщини, що відобразила національну самоідентичність та дух часу.

Posted by Вікторія Атаманчук Thursday, January 19, 2017 10:35:00 AM

Вікторія Атаманчук. І Всеукраїнська науково-практична інтернет-конференція "Канон Івана Огієнка у сучаcній науковій парадигмі"

16 січня 2017 р. науково-дослідний центр огієнкознавства Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка провів І Всеукраїнську науково-практичну інтернет-конференцію «Канон Івана Огієнка у сучасній науковій парадигмі» (з нагоди 135-річчя від дня народження Івана Огієнка).

Інтернет-конференція проводилася за допомогою системи відеоконференцій Skype for Business, роботу якої організував Андруховський А. Б., старший викладач кафедри інформатики.

В онлайн-форумі взяли участь науковці з різних міст України: Калита О. М., Поворознюк С. І., Пуряєва Н. В., Сінченко О. Д. (м.Київ), Літвінова І. М. (м.Харків), Хом’як Н. О., Покропивний М. П. (м.Житомир), Яремчук Н. В. (м.Одеса), Папіш В. А. (м.Ужгород), Солецький О. М. (м.Коломия), Кметь І. Ф. (м.Львів), Форошевська К. О., Степанян К., Леськова А. (м.Миколаїв).

Posted by Вікторія Атаманчук Tuesday, January 17, 2017 2:51:00 PM

Відзначення 135-річчя Івана Огієнка