Вікторія Атаманчук. Презентація науково-дослідного центру огієнкознавства

19 січня 2017 р. здійснена презентація науково-дослідного центру огієнкознавства у міській бібліотеці імені Костя Солухи. Приводом стала 135-та річниця від дня народження Івана Огієнка. Громадськість дізналася про події, які відбуваються в нашому університеті на честь його засновника.

Posted by Вікторія Атаманчук Monday, January 23, 2017 8:23:00 AM

Вікторія Атаманчук. "135 років Іванові Огієнку: погляд студентів"

17 січня 2017 р. науково-дослідний центр огієнкознавства Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка провів захід «135 років Іванові Огієнку: погляд студентів».

Захід підготували студенти IV курсу факультету української філології та журналістики Анастасія Ясинецька, Анна Вардинська, Оксана Пасічник, Анастасія Пара, Анна Кравчук, Інна Бугерчук, Андрій Гуменний, Аліна Заріцька.

Студенти представили Івана Огієнка як визначного діяча і науковця та неординарну людину. Їхні виступи висвітлювали релігійну та освітню діяльність Івана Огієнка, його роль у створенні Кам’янець-Подільського державного українського університету. Важливого значення студенти надали осмисленню особистого життя українського подвижника, його творчої спадщини, що відобразила національну самоідентичність та дух часу.

Posted by Вікторія Атаманчук Thursday, January 19, 2017 10:35:00 AM

Вікторія Атаманчук. І Всеукраїнська науково-практична інтернет-конференція "Канон Івана Огієнка у сучаcній науковій парадигмі"

16 січня 2017 р. науково-дослідний центр огієнкознавства Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка провів І Всеукраїнську науково-практичну інтернет-конференцію «Канон Івана Огієнка у сучасній науковій парадигмі» (з нагоди 135-річчя від дня народження Івана Огієнка).

Інтернет-конференція проводилася за допомогою системи відеоконференцій Skype for Business, роботу якої організував Андруховський А. Б., старший викладач кафедри інформатики.

В онлайн-форумі взяли участь науковці з різних міст України: Калита О. М., Поворознюк С. І., Пуряєва Н. В., Сінченко О. Д. (м.Київ), Літвінова І. М. (м.Харків), Хом’як Н. О., Покропивний М. П. (м.Житомир), Яремчук Н. В. (м.Одеса), Папіш В. А. (м.Ужгород), Солецький О. М. (м.Коломия), Кметь І. Ф. (м.Львів), Форошевська К. О., Степанян К., Леськова А. (м.Миколаїв).

Posted by Вікторія Атаманчук Tuesday, January 17, 2017 2:51:00 PM

Відзначення 135-річчя Івана Огієнка

Posted by Вікторія Атаманчук Thursday, January 12, 2017 9:00:00 AM

Вікторія Атаманчук. Журнал науково-дослідного центру огієнкознавства "Студенти про Івана Огієнка"

Науково-дослідний центр огієнкознавства Кам’янець-Подільського національного університет імені Івана Огієнка видав перший номер журналу «Студенти про Івана Огієнка». Номер приурочений до 135-річчя від дня народження Івана Огієнка. Студенти запропонували власне бачення постаті та діяльності видатного українця у реаліях його доби і сучасних проекціях. Зокрема, це стосується студентських роздумів про наукові й художні досягнення Івана Огієнка у національному, релігійному, філософському дискурсі.

Журнал репрезентує мистецькі здобутки студентів, які створили портрети Івана Огієнка, написали поезії та оповідання, присвячені першому ректору університету.

Posted by Вікторія Атаманчук Friday, January 06, 2017 9:00:00 AM

Українська культура в інтерпретації Івана Огієнка

Іван Огієнко: "У який бік не поглянемо, скрізь бачимо, як оригінально, своєрідно складав свою культуру народ український."

Posted by Вікторія Атаманчук Wednesday, December 28, 2016 10:44:00 AM

Підготовка матеріалів до XIV випуску збірника "Іван Огієнко і сучасна наука та освіта"

Шановні колеги! Приймаємо матеріали до  XIV випуску наукового збірника «Іван Огієнко і сучасна наука та освіта». Серія філологічна (з нагоди 135-річчя від дня народження Івана Огієнка).

Збірник внесено до Переліку наукових фахових видань України (Наказ Міністерства освіти і науки України 09.03.2016 № 241).

Друкування наукових статей у фаховому збірнику здійснюється безкоштовно.

Тематика збірника:

1. Науковий текст Івана Огієнка: новітні теорії і методи дослідження.
  2. Наукові концепції Івана Огієнка у сучасному інформаційному просторі.
  3. Багатовимірність художньої реальності: мистецькі версії Івана Огієнка.
  4. Трансцендентний континуум сакральних текстів Івана Огієнка.
  5. Смислообрази національної ідентичності у філософському дискурсі Івана Огієнка.
  6. Феномен Івана Огієнка у соціокультурних трендах доби.

Тематика статей обов’язково повинна бути пов’язана із проблемами огієнкознавства.

Posted by Вікторія Атаманчук Wednesday, December 21, 2016 3:30:00 PM

Валерія Сичова. Іван Огієнко

Студентка ІІ курсу факультету української філології та журналістики, Валерія Сичова, майстерно намалювала потрет Івана Огієнка.

Posted by Вікторія Атаманчук Monday, December 19, 2016 8:28:00 AM

ВІкторія Бординюк. Мінімалістичний портрет Івана Огієнка

Вікторія Бординюк, студентка ІІ курсу факультету української філології та журналістики, створила портрет Митрополита Іларіона.

Posted by Вікторія Атаманчук Friday, December 16, 2016 8:23:00 AM

Катерина Гарай. Поезія про Івана Огієнка

Брусилів містом народження було

Здається лишень нова людина,
Але які плоди воно дало
Відомі і у нашу днину.

Із села поринув в місто
В душі наповнено  натхнення,
І він ліпив неначе тісто
Жагу й завзяття до учення.

Пройшов крізь уряди та церкви,
Еміграції доволі
Збагатив наукою серце,