Вікторія Атаманчук. Журнал науково-дослідного центру огієнкознавства "Студенти про Івана Огієнка"

Науково-дослідний центр огієнкознавства Кам’янець-Подільського національного університет імені Івана Огієнка видав перший номер журналу «Студенти про Івана Огієнка». Номер приурочений до 135-річчя від дня народження Івана Огієнка. Студенти запропонували власне бачення постаті та діяльності видатного українця у реаліях його доби і сучасних проекціях. Зокрема, це стосується студентських роздумів про наукові й художні досягнення Івана Огієнка у національному, релігійному, філософському дискурсі.

Журнал репрезентує мистецькі здобутки студентів, які створили портрети Івана Огієнка, написали поезії та оповідання, присвячені першому ректору університету.

Posted by Вікторія Атаманчук Friday, January 06, 2017 9:00:00 AM

Українська культура в інтерпретації Івана Огієнка

Іван Огієнко: "У який бік не поглянемо, скрізь бачимо, як оригінально, своєрідно складав свою культуру народ український."

Posted by Вікторія Атаманчук Wednesday, December 28, 2016 10:44:00 AM

Підготовка матеріалів до XIV випуску збірника "Іван Огієнко і сучасна наука та освіта"

Шановні колеги! Приймаємо матеріали до  XIV випуску наукового збірника «Іван Огієнко і сучасна наука та освіта». Серія філологічна (з нагоди 135-річчя від дня народження Івана Огієнка).

Збірник внесено до Переліку наукових фахових видань України (Наказ Міністерства освіти і науки України 09.03.2016 № 241).

Друкування наукових статей у фаховому збірнику здійснюється безкоштовно.

Тематика збірника:

1. Науковий текст Івана Огієнка: новітні теорії і методи дослідження.
  2. Наукові концепції Івана Огієнка у сучасному інформаційному просторі.
  3. Багатовимірність художньої реальності: мистецькі версії Івана Огієнка.
  4. Трансцендентний континуум сакральних текстів Івана Огієнка.
  5. Смислообрази національної ідентичності у філософському дискурсі Івана Огієнка.
  6. Феномен Івана Огієнка у соціокультурних трендах доби.

Тематика статей обов’язково повинна бути пов’язана із проблемами огієнкознавства.

Posted by Вікторія Атаманчук Wednesday, December 21, 2016 3:30:00 PM

Валерія Сичова. Іван Огієнко

Студентка ІІ курсу факультету української філології та журналістики, Валерія Сичова, майстерно намалювала потрет Івана Огієнка.

Posted by Вікторія Атаманчук Monday, December 19, 2016 8:28:00 AM

ВІкторія Бординюк. Мінімалістичний портрет Івана Огієнка

Вікторія Бординюк, студентка ІІ курсу факультету української філології та журналістики, створила портрет Митрополита Іларіона.

Posted by Вікторія Атаманчук Friday, December 16, 2016 8:23:00 AM

Катерина Гарай. Поезія про Івана Огієнка

Брусилів містом народження було

Здається лишень нова людина,
Але які плоди воно дало
Відомі і у нашу днину.

Із села поринув в місто
В душі наповнено  натхнення,
І він ліпив неначе тісто
Жагу й завзяття до учення.

Пройшов крізь уряди та церкви,
Еміграції доволі
Збагатив наукою серце,
І відданий був мові.

Posted by Вікторія Атаманчук Thursday, November 24, 2016 8:11:00 PM

Огієнківська інтернет-конференція

Шановні колеги! Запрошуємо Вас взяти участь у І Всеукраїнській науково-практичній інтернет-конференції «КАНОН ІВАНА ОГІЄНКА У СУЧАСНІЙ НАУКОВІЙ ПАРАДИГМІ» (з нагоди 135-річчя від дня народження Івана Огієнка), яка відбудеться 16 січня 2017 року.

Напрями роботи інернет-конференції:

1. Науковий текст Івана Огієнка: новітні теорії і методи дослідження.
  2. Багатовимірність художнього простору: мистецькі версії Івана Огієнка.
  3. Трансцендентний континуум сакральних текстів Івана Огієнка.
  4. Смислообрази національної ідентичності у філософському дискурсі Івана Огієнка.
  5. Феномен Івана Огієнка у соціокультурних трендах доби.

Програма інтернет-конференції буде розміщена на сайті http://ohienko.kpnu.edu.ua/.

Матеріали для участі в інтернет-конференції (прізвище, ініціали автора, наукове звання, посада, назва й анотація статті (500 знаків), ключові слова) та відомості про автора надсилати на адресу: dp_ohienko@kpnu.edu.ua до 15 грудня 2016 року за зразком:

Posted by Вікторія Атаманчук Wednesday, November 09, 2016 3:46:00 PM

Анастасія Пара. Осмислення національних мотивів у праці Івана Огієнка «Українська культура»

Творча спадщина І. Огієнка – неоціненний скарб для вчителів. Виховання моральних якостей, патріотичних, естетичних, любові до рідної мови, поваги до історії, культури свого народу – частина багатогранної творчої спадщини І.Огієнка, яка є дуже актуальною на сьогодні. Становлюється соціальна зрілість молодого вчителя на доробку І. Огієнка. Творчу спадщину професора доцільно використовувати при підготовці уроків, виховних заходів. Так, аналізуючи зміст праці «Українська культура» відзначаємо, що рівень її виховного впливу і на вчителів, і на учнів досить високий. Основною виховною цінністю книги є обґрунтування положень про духовність і освіченість українців. І. Огієнко наводить приклади про стан освіти України в попередні століття. Вони породжують впевненість і гордість за розвиток наукової думки в минулі часи.

Posted by Вікторія Атаманчук Friday, November 04, 2016 9:16:00 PM

Катерина Антонова. Портрет Івана Огієнка

Студентка І курсу факультету української філології та журналістики Катя Антонова створила дуже гарний портрет Івана Огієнка.

Posted by Вікторія Атаманчук Wednesday, November 02, 2016 1:43:00 PM

Іван Огієнко про національну культуру

"Мистецтво, сконцентроване в естетичній формі, матеріалізує національний дух народу в проявах його творчості. Твори українських скульпторів, художників, народних митців яскраво відбивають риси національного характеру і відображають життєвий уклад, історію й культуру народу України".

Галина Назаренко. "Синій птах"

Posted by Вікторія Атаманчук Friday, October 28, 2016 8:42:00 AM