Катерина Омельченко. Подвижницька праця Івана Огієнка

Posted by Вікторія Атаманчук Wednesday, October 26, 2016 10:05:00 AM

Соломія Зайчук. Портрет Івана Огієнка

Соломія Зайчук, студентка ІІ курсу факультету української філології та журналістики,  зобразила першого ректора нашого університету.

Posted by Вікторія Атаманчук Tuesday, October 18, 2016 9:10:00 AM

Вікторія Лиса. Портрет Митрополита Іларіона

Вікторія Лиса, студентка ІІ курсу факультету української філології та журналістики, намалювала оригінальний портрет Івана Огієнка (Митрополита Іларіона)

Posted by Вікторія Атаманчук Tuesday, October 11, 2016 4:13:00 PM

Андрій Гуменний. Іван Огієнко

Сьогодні, мабуть, важко знайти людину ,

Яка  так сильно любила б Україну,

Яка  так сильно вболівала за її долю,

І на це поклала усю свою силу і волю.

Перша думка приходить, так це про Шевченка,

Але в кожному місті є свої герої, в нас І. Огієнко.

Ким він тільки не був, яку посаду не обіймав,

Був українофілом, не покладаючи рук працював

.

Posted by Вікторія Атаманчук Monday, October 10, 2016 10:10:00 AM

Метричний запис про одруження Івана Огієнка з Домінікою Литвинчук

У 1907 році Іван Огієнко одружився з Домінікою Литвинчук, вчителькою з Брусилова.

Posted by Вікторія Атаманчук Thursday, October 06, 2016 8:00:00 AM

Іван Огієнко і Колегія імені Святого Апостола Андрія в Канаді

Іван Огієнко реорганізував богословський факультет Манітобського університету, перетворивши його на Колегію Святого Апостола Андрія (на фото), що готувала православних священиків для українських громад у світі.

.

Posted by Вікторія Атаманчук Thursday, September 29, 2016 8:01:00 AM

Поезія Анни Біленчук

Анна Біленчук, студентка IV курсу факультету української філології та журналістики, написала гарного вірша про наш університет.

Posted by Вікторія Атаманчук Saturday, September 24, 2016 11:52:00 AM

Презентація книги Володимира Святненка "Старожитності Здвижень-краю"

Все минає – ночі і світанки,
Та життя не випити до дна.
Залишаються нащадкам знаки, –
Наче карби, наші письмена.

Микола Сингаївський

Історичним письменом наступним поколінням про унікальний живописний приполіський край буде слугувати книга письменника і краєзнавця Володимира Святненка «Старожитності Здвижень-краю», презентація якої відбулася 9 вересня 2016 року в актовому залі «Агрофірми Брусилів» на малій батьківщині видатного українського вченого, громадсько-політичного та церковного діяча Івана Огієнка.

Posted by Вікторія Атаманчук Thursday, September 22, 2016 10:01:00 AM

Лариса Пікуля. Ректорство Івана Івановича Огієнка

Що ми знаємо про наш рідний університет? Що ми знаємо про історію заснування та першого ректора нашої альмаматер? Кожен студент хоч раз за роки навчання та й задумувався над цим питанням, адже заходячи до університету, ще з першого погляду на нього поринаєш у 1918 рік та день відкриття першого Державного Українського  університету.

Багато народу із різних куточків України та навіть інших країн зібралися на відкриття нового університету, з надією на його плідну та наукову роботу. А на чолі нового учбового закладу став один із організаторів Кам’янець-Подільського Державного Українського університету Іван Іванович Огієнко.

Іван Огієнко – один із тих відомих людей, на яких варто  рівнятися та брати приклад. Адже це людина слова. Людина, що ніколи не забувала про рідну мову та щосили намагалася її розвивати. Ставши на чолі новозбудованого університету, Іван Огієнко одразу ж взявся до роботи. Він ніколи не забував про свої обов’язки ректора, завжди намагався розбудовувати університет. Але хоч його перше ректорство не було дуже тривали, він став гарним учителем для своїх студентів та радником для  колег.

Posted by Вікторія Атаманчук Wednesday, September 14, 2016 8:50:00 AM

Олег Скрипка виконав романс на слова Івана Огієнка "Не питай..."

Posted by Вікторія Атаманчук Friday, September 09, 2016 8:22:00 AM