Огієнківська інтернет-конференція

Шановні колеги! Запрошуємо Вас взяти участь у І Всеукраїнській науково-практичній інтернет-конференції «КАНОН ІВАНА ОГІЄНКА У СУЧАСНІЙ НАУКОВІЙ ПАРАДИГМІ» (з нагоди 135-річчя від дня народження Івана Огієнка), яка відбудеться 16 січня 2017 року.

Напрями роботи інернет-конференції:

1. Науковий текст Івана Огієнка: новітні теорії і методи дослідження.
  2. Багатовимірність художнього простору: мистецькі версії Івана Огієнка.
  3. Трансцендентний континуум сакральних текстів Івана Огієнка.
  4. Смислообрази національної ідентичності у філософському дискурсі Івана Огієнка.
  5. Феномен Івана Огієнка у соціокультурних трендах доби.

Програма інтернет-конференції буде розміщена на сайті http://ohienko.kpnu.edu.ua/.

Матеріали для участі в інтернет-конференції (прізвище, ініціали автора, наукове звання, посада, назва й анотація статті (500 знаків), ключові слова) та відомості про автора надсилати на адресу: dp_ohienko@kpnu.edu.ua до 15 грудня 2016 року за зразком:

Posted by Вікторія Атаманчук Wednesday, November 09, 2016 3:46:00 PM

Анастасія Пара. Осмислення національних мотивів у праці Івана Огієнка «Українська культура»

Творча спадщина І. Огієнка – неоціненний скарб для вчителів. Виховання моральних якостей, патріотичних, естетичних, любові до рідної мови, поваги до історії, культури свого народу – частина багатогранної творчої спадщини І.Огієнка, яка є дуже актуальною на сьогодні. Становлюється соціальна зрілість молодого вчителя на доробку І. Огієнка. Творчу спадщину професора доцільно використовувати при підготовці уроків, виховних заходів. Так, аналізуючи зміст праці «Українська культура» відзначаємо, що рівень її виховного впливу і на вчителів, і на учнів досить високий. Основною виховною цінністю книги є обґрунтування положень про духовність і освіченість українців. І. Огієнко наводить приклади про стан освіти України в попередні століття. Вони породжують впевненість і гордість за розвиток наукової думки в минулі часи.

Posted by Вікторія Атаманчук Friday, November 04, 2016 9:16:00 PM

Катерина Антонова. Портрет Івана Огієнка

Студентка І курсу факультету української філології та журналістики Катя Антонова створила дуже гарний портрет Івана Огієнка.

Posted by Вікторія Атаманчук Wednesday, November 02, 2016 1:43:00 PM

Іван Огієнко про національну культуру

"Мистецтво, сконцентроване в естетичній формі, матеріалізує національний дух народу в проявах його творчості. Твори українських скульпторів, художників, народних митців яскраво відбивають риси національного характеру і відображають життєвий уклад, історію й культуру народу України".

Галина Назаренко. "Синій птах"

Posted by Вікторія Атаманчук Friday, October 28, 2016 8:42:00 AM

Катерина Омельченко. Подвижницька праця Івана Огієнка

Posted by Вікторія Атаманчук Wednesday, October 26, 2016 10:05:00 AM

Соломія Зайчук. Портрет Івана Огієнка

Соломія Зайчук, студентка ІІ курсу факультету української філології та журналістики,  зобразила першого ректора нашого університету.

Posted by Вікторія Атаманчук Tuesday, October 18, 2016 9:10:00 AM

Вікторія Лиса. Портрет Митрополита Іларіона

Вікторія Лиса, студентка ІІ курсу факультету української філології та журналістики, намалювала оригінальний портрет Івана Огієнка (Митрополита Іларіона)

Posted by Вікторія Атаманчук Tuesday, October 11, 2016 4:13:00 PM

Андрій Гуменний. Іван Огієнко

Сьогодні, мабуть, важко знайти людину ,

Яка  так сильно любила б Україну,

Яка  так сильно вболівала за її долю,

І на це поклала усю свою силу і волю.

Перша думка приходить, так це про Шевченка,

Але в кожному місті є свої герої, в нас І. Огієнко.

Ким він тільки не був, яку посаду не обіймав,

Був українофілом, не покладаючи рук працював

.

Posted by Вікторія Атаманчук Monday, October 10, 2016 10:10:00 AM

Метричний запис про одруження Івана Огієнка з Домінікою Литвинчук

У 1907 році Іван Огієнко одружився з Домінікою Литвинчук, вчителькою з Брусилова.

Posted by Вікторія Атаманчук Thursday, October 06, 2016 8:00:00 AM

Іван Огієнко і Колегія імені Святого Апостола Андрія в Канаді

Іван Огієнко реорганізував богословський факультет Манітобського університету, перетворивши його на Колегію Святого Апостола Андрія (на фото), що готувала православних священиків для українських громад у світі.

.

Posted by Вікторія Атаманчук Thursday, September 29, 2016 8:01:00 AM