Підготовка матеріалів до ХІІІ випуску збірника "Іван Огієнко і сучасна наука та освіта"

Шановні колеги! Приймаємо матеріали до чергового випуску наукового збірника «Іван Огієнко і сучасна наука та освіта». Серія філологічна. Збірник внесено до Переліку наукових фахових видань України (Наказ Міністерства освіти і науки України 09.03.2016 № 241).

Друкування наукових статей у фаховому збірнику здійснюється безкоштовно.

Posted by Вікторія Атаманчук Saturday, September 03, 2016 3:48:00 PM

Іван Огієнко про Україну

Я взяв своє серце малими руками
Й віддано поклав Україні до ніг,
І юна любов розцвілася між нами,
І став я орати твердий переліг.
Й нікому вже більше не дав я любові,
Бо другого серця кохати не маю,
І вірним зостанусь, аж дошки соснові
Єдину любов мою спинять без краю.

Малюнок Олесі Вакуленко.

Posted by Вікторія Атаманчук Wednesday, August 24, 2016 8:01:00 AM

Копусь О. А. Роль Івана Огієнка в розвитку української лінгводидактики

Твори І. Огієнка настільки глибокі й пророчі, що й нині не втрачають своєї актуальності. Їхній зміст перегукується з нашими злободенними проблеми: «поки живе мова – житиме й народ, як національність. Не стане мови – не стане й національності: вона геть розпорошиться поміж дужчим народом».

Posted by Вікторія Атаманчук Thursday, August 18, 2016 10:07:00 AM

Уляна Яремійчук. Небилиця про Іванка

Багато води з того часу витекло, не один цар Горох у тих землях свої закони вершив. Тай і я не збагну, вигадка оце, чи дійсність.

У мальовничому містечку Брусилові, що на Житомирщині, жили собі чоловік та жінка. Та вже такі були селяни Іван та Євфросинія бідні, що ледь не з павутини сорочку собі шили. На одне тільки сім’я багатіла: діточок, мов у рясному квітнику, було вже п’ятеро на ту годину.

Чутки по Брусилові ширилися швидко. Отак перешіптувалися односельці про Івана та Євфросинію:

– То що там наша Фрося? При надії?

– Огій (себто подив виявляли)! Є! Вже шостого бузько принесе.

– Ну то хай Бог допомагає!

Від того «Огій! Є!» і почали сім’ю Огієнками називати.

Добра була сім’я, працьовита і між людьми шанована.

Posted by Вікторія Атаманчук Sunday, August 07, 2016 10:07:00 AM

Франчук Т.Й. Потенціал досвіду створення Кам'янець-Подільського університету у контексті сучасних тенденцій автономізації вишів

Реформації в освітній сфері такого рівня як прийняття нового закону «Про вищу освіту», що передбачає запровадження стандартів, пов’язаних з принципово іншою освітньою парадигмою (формулою реалізації діяльності, взаємовідносин її суб’єктів), є надзвичайно складними і найбільші ризики стосуються його імплементації: визначення базових механізмів реалізації, логіки перехідного періоду, мобілізації широкого загалу освітян, забезпечення інформаційно-методичного супроводу реформаторських процесів та конкретних практичних дій.

Posted by Вікторія Атаманчук Thursday, August 04, 2016 9:20:00 AM

Сторчова Т.В. Латинська мова у професійній та науковій спадщині Івана Огієнка

Маючи гарні знання з латинської мови, професор Іван Огієнко перманентно звертається до її джерел. Наприклад, досліджуючи питання розвитку української мови, не оминає аспекту впливу латини на її становлення, що є науково обумовлено.

Posted by Вікторія Атаманчук Thursday, July 28, 2016 10:00:00 AM

Галатир В. В. Документи особового походження І. Огієнка в Державному архіві Хмельницької області

Останнім часом значно зростає інтерес до персоналізації історичного процесу. Саме особистості і творять історію. Від кожного із нас залежить збереження і примноження національної історичної спадщини, традицій, фольклору, історичної пам’яті. Можливість висвітлити історичні процеси, повсякденності, унікальні відомості про реалії життя, думки і діяльність як сучасника своєї епохи, викликає значний інтерес до такого виду джерел, як документи особового походження. Цінними для досліджень є відповідні документи борця за права українського народу, патріота, мовознавця, українського вченого, митрополита, політичного та громадського і церковного діяча, лексикографа, історика церкви, педагога Івана Івановича Огієнка.

Posted by Вікторія Атаманчук Thursday, July 21, 2016 9:10:00 AM

Поштова марка, присвячена Іванові Огієнку

Марка була випущена у 2007 р.

Posted by Вікторія Атаманчук Tuesday, July 12, 2016 8:27:00 AM

Пам'ятні монети України. Іван Огієнко

Монета присвячена видатному українському вченому, громадському та церковному діячеві Івану Огієнку (1882-1972). Іван Іванович Огієнко – філолог, літературознавець, засновник і ректор Кам`янець-Подільського українського державного університету, був міністром освіти та міністром віросповідань Української Народної Республіки. Іван Огієнко зробив значний внесок у розвиток української культури і мовознавства.

На реверсі монети зображено портрет Івана Огієнка, праворуч і ліворуч від якого на рикутних сегментах розміщено роки життя 1882-1972, унизу ліворуч півколом напис – ІВАН ОГІЄНКО.

Posted by Вікторія Атаманчук Tuesday, July 05, 2016 8:51:00 AM