Поезія Анни Біленчук

Анна Біленчук, студентка IV курсу факультету української філології та журналістики, написала гарного вірша про наш університет.

Posted by Вікторія Атаманчук Saturday, September 24, 2016 11:52:00 AM

Презентація книги Володимира Святненка "Старожитності Здвижень-краю"

Все минає – ночі і світанки,
Та життя не випити до дна.
Залишаються нащадкам знаки, –
Наче карби, наші письмена.

Микола Сингаївський

Історичним письменом наступним поколінням про унікальний живописний приполіський край буде слугувати книга письменника і краєзнавця Володимира Святненка «Старожитності Здвижень-краю», презентація якої відбулася 9 вересня 2016 року в актовому залі «Агрофірми Брусилів» на малій батьківщині видатного українського вченого, громадсько-політичного та церковного діяча Івана Огієнка.

Posted by Вікторія Атаманчук Thursday, September 22, 2016 10:01:00 AM

Лариса Пікуля. Ректорство Івана Івановича Огієнка

Що ми знаємо про наш рідний університет? Що ми знаємо про історію заснування та першого ректора нашої альмаматер? Кожен студент хоч раз за роки навчання та й задумувався над цим питанням, адже заходячи до університету, ще з першого погляду на нього поринаєш у 1918 рік та день відкриття першого Державного Українського  університету.

Багато народу із різних куточків України та навіть інших країн зібралися на відкриття нового університету, з надією на його плідну та наукову роботу. А на чолі нового учбового закладу став один із організаторів Кам’янець-Подільського Державного Українського університету Іван Іванович Огієнко.

Іван Огієнко – один із тих відомих людей, на яких варто  рівнятися та брати приклад. Адже це людина слова. Людина, що ніколи не забувала про рідну мову та щосили намагалася її розвивати. Ставши на чолі новозбудованого університету, Іван Огієнко одразу ж взявся до роботи. Він ніколи не забував про свої обов’язки ректора, завжди намагався розбудовувати університет. Але хоч його перше ректорство не було дуже тривали, він став гарним учителем для своїх студентів та радником для  колег.

Posted by Вікторія Атаманчук Wednesday, September 14, 2016 8:50:00 AM

Олег Скрипка виконав романс на слова Івана Огієнка "Не питай..."

Posted by Вікторія Атаманчук Friday, September 09, 2016 8:22:00 AM

Підготовка матеріалів до ХІІІ випуску збірника "Іван Огієнко і сучасна наука та освіта"

Шановні колеги! Приймаємо матеріали до чергового випуску наукового збірника «Іван Огієнко і сучасна наука та освіта». Серія філологічна. Збірник внесено до Переліку наукових фахових видань України (Наказ Міністерства освіти і науки України 09.03.2016 № 241).

Друкування наукових статей у фаховому збірнику здійснюється безкоштовно.

Posted by Вікторія Атаманчук Saturday, September 03, 2016 3:48:00 PM

Іван Огієнко про Україну

Я взяв своє серце малими руками
Й віддано поклав Україні до ніг,
І юна любов розцвілася між нами,
І став я орати твердий переліг.
Й нікому вже більше не дав я любові,
Бо другого серця кохати не маю,
І вірним зостанусь, аж дошки соснові
Єдину любов мою спинять без краю.

Малюнок Олесі Вакуленко.

Posted by Вікторія Атаманчук Wednesday, August 24, 2016 8:01:00 AM

Копусь О. А. Роль Івана Огієнка в розвитку української лінгводидактики

Твори І. Огієнка настільки глибокі й пророчі, що й нині не втрачають своєї актуальності. Їхній зміст перегукується з нашими злободенними проблеми: «поки живе мова – житиме й народ, як національність. Не стане мови – не стане й національності: вона геть розпорошиться поміж дужчим народом».

Posted by Вікторія Атаманчук Thursday, August 18, 2016 10:07:00 AM

Уляна Яремійчук. Небилиця про Іванка

Багато води з того часу витекло, не один цар Горох у тих землях свої закони вершив. Тай і я не збагну, вигадка оце, чи дійсність.

У мальовничому містечку Брусилові, що на Житомирщині, жили собі чоловік та жінка. Та вже такі були селяни Іван та Євфросинія бідні, що ледь не з павутини сорочку собі шили. На одне тільки сім’я багатіла: діточок, мов у рясному квітнику, було вже п’ятеро на ту годину.

Чутки по Брусилові ширилися швидко. Отак перешіптувалися односельці про Івана та Євфросинію:

– То що там наша Фрося? При надії?

– Огій (себто подив виявляли)! Є! Вже шостого бузько принесе.

– Ну то хай Бог допомагає!

Від того «Огій! Є!» і почали сім’ю Огієнками називати.

Добра була сім’я, працьовита і між людьми шанована.

Posted by Вікторія Атаманчук Sunday, August 07, 2016 10:07:00 AM

Франчук Т.Й. Потенціал досвіду створення Кам'янець-Подільського університету у контексті сучасних тенденцій автономізації вишів

Реформації в освітній сфері такого рівня як прийняття нового закону «Про вищу освіту», що передбачає запровадження стандартів, пов’язаних з принципово іншою освітньою парадигмою (формулою реалізації діяльності, взаємовідносин її суб’єктів), є надзвичайно складними і найбільші ризики стосуються його імплементації: визначення базових механізмів реалізації, логіки перехідного періоду, мобілізації широкого загалу освітян, забезпечення інформаційно-методичного супроводу реформаторських процесів та конкретних практичних дій.

Posted by Вікторія Атаманчук Thursday, August 04, 2016 9:20:00 AM