Сторчова Т.В. Латинська мова у професійній та науковій спадщині Івана Огієнка

Маючи гарні знання з латинської мови, професор Іван Огієнко перманентно звертається до її джерел. Наприклад, досліджуючи питання розвитку української мови, не оминає аспекту впливу латини на її становлення, що є науково обумовлено.

Posted by Вікторія Атаманчук Thursday, July 28, 2016 10:00:00 AM

Галатир В. В. Документи особового походження І. Огієнка в Державному архіві Хмельницької області

Останнім часом значно зростає інтерес до персоналізації історичного процесу. Саме особистості і творять історію. Від кожного із нас залежить збереження і примноження національної історичної спадщини, традицій, фольклору, історичної пам’яті. Можливість висвітлити історичні процеси, повсякденності, унікальні відомості про реалії життя, думки і діяльність як сучасника своєї епохи, викликає значний інтерес до такого виду джерел, як документи особового походження. Цінними для досліджень є відповідні документи борця за права українського народу, патріота, мовознавця, українського вченого, митрополита, політичного та громадського і церковного діяча, лексикографа, історика церкви, педагога Івана Івановича Огієнка.

Posted by Вікторія Атаманчук Thursday, July 21, 2016 9:10:00 AM

Поштова марка, присвячена Іванові Огієнку

Марка була випущена у 2007 р.

Posted by Вікторія Атаманчук Tuesday, July 12, 2016 8:27:00 AM

Пам'ятні монети України. Іван Огієнко

Монета присвячена видатному українському вченому, громадському та церковному діячеві Івану Огієнку (1882-1972). Іван Іванович Огієнко – філолог, літературознавець, засновник і ректор Кам`янець-Подільського українського державного університету, був міністром освіти та міністром віросповідань Української Народної Республіки. Іван Огієнко зробив значний внесок у розвиток української культури і мовознавства.

На реверсі монети зображено портрет Івана Огієнка, праворуч і ліворуч від якого на рикутних сегментах розміщено роки життя 1882-1972, унизу ліворуч півколом напис – ІВАН ОГІЄНКО.

Posted by Вікторія Атаманчук Tuesday, July 05, 2016 8:51:00 AM

Краєзнавча справа Івана Огієнка живе та розвивається

«Немає в людини нічого милішого над свою Батьківщину, над свою рідну землю. Де хто народився, де провів свої безтурботні дитячі роки, до тієї землі прив’язується усією душею своєю на ціле життя, а хто буває відірветься від своєї рідної землі, той мріє завжди про неї, про святість найбільшу».

Іван Огієнко

У видавництві «Центр учбової літератури» вийшла в світ краєзнавча книжка Володимира Святненка «Рідний край над Здвижень-рікою. Відлуння сивої давнини», яка присвячена історії Брусилівського району Житомирської області.

Ця книжка — продовження копіткої роботи з дослідження й збереження історичної спадщини Брусилівщини, що була започаткована видатним ученим, державним і релігійним діячем Іваном Івановичем Огієнком (митрополитом Іларіоном).

Posted by Вікторія Атаманчук Saturday, July 02, 2016 8:25:00 AM

Митрополит Іларіон зі студентами

Вінніпег, Канада, 1960 рік

Posted by Вікторія Атаманчук Tuesday, June 28, 2016 9:01:00 AM

Валентина Вишневська. Іван Огієнко "Легенди світу"

Іван Огієнко був непересічною особистістю, людиною енци­клопедичних знань, праці й обов'язку. Йому вдалося втілити свій талант у життя і залишити по собі слід видатного мовознавця, літературознавця, ре­дактора і видавця, перекладача і поета, редактора і міністра, православного митрополита й історика української церкви. Усе своє життя він важко пра­цював на благо відродження України, її мови і культури. Протягом усього свого життя Іван Огієнко напо­легливо збирав і зберігав рідкісні стародруки, унікальні рукописи, книжкові видання, які волею випадку опинялись у найнесподіваніших місцях земної кулі. Велику кількість книжок він змушений був залишити у Кам'янці-Подільському. Крім цього дві величезні книгозбірні залишилися у Варшаві й Холмі, відповідно шістнадцять та двадцять тисяч томів, які він зібрав протягом свого повного поневірянь емігрантського життя.

Друга збірка «Легенди світу» (Париж, 1946) об’єднала кращі зразки як релігійних, так і світських легенд багатьох народів світу — переважно староєврейських, індійських, єгипетських, арабських, грецьких.  Окремим розділом виділені слов’янські легенди.

Posted by Вікторія Атаманчук Friday, June 24, 2016 8:53:00 AM

Митрополит Іларіон

Картина у музеї Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка. Автор: Олена Шпак (2008), випускниця Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка

Posted by Вікторія Атаманчук Thursday, June 23, 2016 9:10:00 AM

Поезія Анастасії Серветник

Анастасія Серветник, студентка четвертого курсу факультету української філології та журналістики, замислюється над проблемами буття, вічності і творення – проблемами, які суголосні мистецьким та моральним ідеалам Івана Огієнка.

Posted by Вікторія Атаманчук Friday, June 17, 2016 8:38:00 AM

Наталя Хом'як, Олексій Черенько, Артем Блазій зняли фільм про Івана Огієнка

На замовлення науково-дослідного центру огієнкознавства студенти 4-го курсу факультету української філології та журналістики зняли фільм про першого ректора університету Івана Огієнка.

Posted by Ольга Підлісна Monday, June 06, 2016 1:48:00 PM