Анастасія Серветник зняла відео про Івана Огієнка

Студентка 4-ого курсу факультету української філології та журналістики відзняла відеоматеріал про митрополита Іларіона (Івана Огієнка).

Posted by Анастасія Мулик Saturday, June 04, 2016 10:34:00 AM

Діма Буркін. "Неначе страж він на порозі..."

Неначе страж він на порозі,

Цей знань оберігає храм.

Дарує мудрість тим, хто просить,

Свічадом сяє усім нам.

Posted by Вікторія Атаманчук Friday, June 03, 2016 8:10:00 AM

Студенти п’ятого курсу про Івана Огієнка

Дар’я Русецька: «Іван Огієнко – громадський та церковний діяч, перекладач,  вчений, якому належить велика кількість праць. Він переклав Біблію українською мовою та став одним із ініціаторів відкриття Кам’янець-Подільського державного українського університету і його першим ректором. На мою думку, це велика людина, яка жила заради науки. Він багато працював, і його праці цінні і актуальні в наш час».

Катерина Оніскевич: «Саме завдяки працям та наполегливості Івана Огієнка  розвивалося річище науки у Західній Україні, так, наприклад, силами Івана Огієнка у Кам’янці-Подільському був заснований університет (1918), що значно вплинуло на розвиток науки в Україні. Як на мене, то це гарна справа, не лише у сфері освітньої та наукової політики, а й у соціальній, тому що в стінах цього закладу змогли здобути освіту чимало студентів, і здобувають зараз».

Posted by Вікторія Атаманчук Thursday, June 02, 2016 8:05:00 AM

Іван Огієнко: "Бережімо все своє рідне!"

І де би ми не знаходились, – чи то вдома, чи на чужині, – ми мусимо скрізь зберігати все своє рідне, обов’язані не цуратися нічого свого.

Posted by Вікторія Атаманчук Tuesday, May 17, 2016 8:03:00 AM

Іван Огієнко про Космос

Ніщо безслідно не зникає

У цілім Божім Світотворі,

Тому й мені кінця немає

В біжучім вічнім перетворі.

Posted by Вікторія Атаманчук Monday, May 09, 2016 8:02:00 AM

Пріоритети Івана Огієнка

Хай Розум, Воля й Серце в Тілі

З Душею в злагоді живуть,

Тоді Сини ви орлокрилі,

Й щаслива буде ваша путь!

Posted by Вікторія Атаманчук Sunday, May 08, 2016 8:01:00 AM

Іван Огієнко сьогодні

Posted by Вікторія Атаманчук Saturday, May 07, 2016 8:01:00 AM

Іван Огієнко у стилі глітч арт

Posted by Вікторія Атаманчук Friday, May 06, 2016 9:02:00 AM

Яремійчук Уляна. "Словом зачепити, щоб проросло зерно..."

«Релігійна поезія – це міст до Раю, до Неба, до Бога!»

І. І. Огієнко

Крокуючи тернами багатолітньої історії українська література, мистецтво та культура завжди нерозривно були пов’язані із релігійними мотивами. Через сакральне мистецтво творці різних епох намагалися створити такі символічні, багатогранні та доступні для свого народу образи, щоб породити у їхній свідомості певну ідею, посіяти зерна просвітлення. Таким шляхом крокував Іван Іванович Огієнко, ставлячи «великі, святі завдання в релігійній поезії, - творити ідеалістичний християнський світогляд, і таке саме чеснотне життя».

Спробою відродити релігійну поезію в сучасній українській літературі було видання першого тому двотомного зібрання художніх творів автора під назвою «Філософські містерії», що вийшло друком у Вінніпезі 1957 року. Структурно збірка складається із семи філософських містерій: «Народження Людини. Добро і Зло на Світі», «До Щастя!», «Остання Хвилина», «Каїн і Авель», «Вже досить невинної крови! Холмщина», «Рідна Мова», «Руїна й Воскресення». Відновлення старої української літературної традиції Іван Огієнко вбачав, насамперед, через наслідування шляху релігійної духовності та формування на основі цього власного світосприйняття, адже «Молитва – найбільша поезія».

Posted by Вікторія Атаманчук Thursday, May 05, 2016 9:23:00 AM