Дванадцятий випуск збірника "Іван Огієнко і сучасна наука та освіта"

Іван Огієнко і сучасна наука та освіта : науковий збірник : серія  філологічна / [редкол.: Л.М.Марчук (гол. ред), В.П.Атаманчук (відп.ред.) та ін.]. – Кам’янець-Подільський : Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка, 2015. – Вип. ХІІ. – 512 с.

У лютому 2016 р. вийшов ХІІ випуск збірника (до 134-річчя від дня народження Івана Івановича Огієнка).

Підготовка дванадцятого випуску збірника «Іван Огієнко і сучасна наука та освіта» збіглася з важливою подією – закладенням пам’ятної Алеї на честь фундатора університету і його першого ректора Івана Огієнка.

19 листопада 2015 року з ініціативи ректора Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, професора Копилова С.А. та за його безпосередньої участі викладачі і студенти висадили молоді дуби біля університетського стадіону. Цією важливою і символічною подією було пошановано ім’я першого ректора університету, увіковічнено пам’ять про його сподвижницьку працю у творенні української нації.

ХІІ випуск збірника розкриває нові грані в осмисленні наукової і творчої спадщини Івана Огієнка: релігієзнавчий аспект (Вознюк В.А., Гринів О.І.), філософські ідеї (Тіменик З.І.), діяльність Івана Огієнка в Кам’янець-Подільському державному українському університеті (Адамський В.Р., Преловська І.М.), його державницька діяльність (Завальнюк О.М.).

Posted by Вікторія Атаманчук Friday, March 11, 2016 7:02:00 PM

Огієнківський випуск "СтудINFO"

Новий спецвипуск газети «Студ-info», присвячений Іванові Огієнку.

Posted by Вікторія Атаманчук Wednesday, March 09, 2016 10:56:00 AM

Технічне училище, 1918 рік

На базі технічного училища у 1918 році був утворений Кам’янець-Подільський державний український університет – один із перших університетів на Поділлі. Засновником і першим ректором університету став Іван Огієнко (1882-1972), видатний український вчений, державний, релігійний діяч.

Posted by Вікторія Атаманчук Friday, March 04, 2016 8:31:00 AM

Валерій Радецький. Портрет Івана Огієнка

Валерій Олександрович Радецький (м.Житомир), художник-живописець, заслужений художник України, член Національної спілки художників України, член Всеукраїнського мистецького об’єднання АРТанія, викладач живопису Житомирського коледжу культури і мистецтв імені Івана Огієнка, лауреат Всеукраїнської премії імені Івана Огієнка.

Posted by Вікторія Атаманчук Tuesday, February 23, 2016 9:04:00 AM

Борис Негода. Абетка українського козацтва

Борис Михайлович Негода, заслужений художник України, професор Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, лауреат Всеукраїнської премії імені Івана Огієнка

Posted by Вікторія Атаманчук Monday, February 15, 2016 8:30:00 AM

Петриківський розпис 1920-х років

Тетяна Пата (1884-1976), народний майстер петриківського розпису

Зелена скриня, 1928 рік

Posted by Вікторія Атаманчук Friday, February 12, 2016 10:30:00 PM

Беценко Т. П. Філософія мови Івана Огієнка

До  основних праць Івана Огієнка, що присвячені питанням рідної мови, належать "Українська граматична термінологія: Історичний словник української граматичної термінології з передмовою про історію розвитку її" (Київ, 1908), "Короткий курс української мови" (К., 1918), "Українська літературна мова 16 ст. і український Крехівський апостол" (Варшава, 1930), "Складня української мови" (Жовква, 1935),  "Повстання азбуки і літературної мови у слов’ян" (Жовква, 1937),"Українська літературна мова: граматичні основи літературної мови" (Вінніпег, 1951), "Український літературний наголос" (Вінніпег, 1968),   " Історія української літературної  мови" (Вінніпег, 1951)  ,  "Українська літературна мова: Граматичні основи літературної мови" (Вінніпег, 1951)," Український літературний наголос" (Вінніпег, 1952), "Український стилістичний словник" (Вінніпег, 1968)  та ін.

Posted by Вікторія Атаманчук Tuesday, February 09, 2016 9:15:00 AM

Біляцька В. П. Поема «Розп’ятий Мазепа» Івана Огієнка

«Тема Мазепи» не залишала байдужим Івана Огієнка протягом всього свідомого буття. Він намагався розкрити особисте життя гетьмана, політичну діяльність у контексті історичного минулого України як в науково-довідкових, історично-канонічних студіях («Анатема на Мазепу давно відмінена», «Заповіт Україні про Православну Віру Гетьмана Івана Мазепи», «Гетьман Іван Мазепа про унію» та ін.), так і в думках та діях героїв його художніх полотен і, звичайно ж, у історичній драмі «Розп’ятий Мазепа». Іван Огієнко багато років виношував образ Івана Мазепи, а реалізував свій задум у потязі під час поїздки до Монреалу 19-29 травня 1960 року у драмі, хоча відомо, що другий том епопеї «Наш бій за державність» мав бути присвячений діянням тільки гетьмана Мазепи.

Posted by Вікторія Атаманчук Tuesday, February 02, 2016 9:00:00 AM

Кам'янець-Подільське братство в Київських єпархіальних відомостях за 1865 р.

Устав братства при кафедральному соборі в Кам'янці.

Posted by Вікторія Атаманчук Wednesday, January 27, 2016 9:20:00 AM

Diasporiana. Електронна бібліотека.

Проект зі збереження інтелектуальної спадщини української еміграції.

Posted by Вікторія Атаманчук Monday, January 18, 2016 10:15:00 AM