ІВАН ОГІЄНКО

   Філософська містерія Івана Огієнка «До Щастя!» вражає глибиною думки, змушує замислитись  над ціною щастя в житті, над тим настільки цінною є кожна мить, адже рано чи пізно вона стане минулим, яке вже не повернути. Головний герой містерії, Василь, втратив своє щастя і страждає відчуваючи неможливість повернути щасливі минулі часи. Єдиною його втіхою, тою хто дарував йому крила була його дружина, якої зараз немає поряд. Василь більше не може насолоджуватись життям, його душа залишилась без крил, а свідомість постає у спогадах. Перечитавши рядки містерії І. Огієнка, розуміємо настільки важливими є люди, які знаходяться поряд, які підтримують нас, не вимагаючи нічого взамін, адже не кожен з нас здатен подолати всі труднощі життя наодинці.

      У своїй роботі ми відтворили образи, які виникають в читачів під час прочитання першої дії філософської містерії «До щастя». Світлим образом є крила – Василь постійно згадує часи, коли він був ще юнаком, був закоханим, а за спиною, здавалось, росли крила. Образ дружини Василя також є позитивним, вона була промінчиком світла в його житті, дозволяла його крилам розправитись в повну силу. А тепер за столом ми бачимо старого, немічного чоловіка – того, в кого перетворився Василь, не в змозі наодинці впоратись з труднощами. Молодість і кохання залишились лише спогадами, які робили його існування нещасним. Він сидить у чотирьох стінах і починає замислюватися над тим , для чого він живе та  що таке «щастя».

    Іван Огієнко наголошував на тому, що насправді щастя — це не життя, позбавлене печалі й турбот, щастя — це стан душі. Любити когось щиро, вірно й отримувати у відповідь те ж саме – чи може людина бажати більшого?

     Отже, містерія Івана Огієнка «До щастя» допомогла нам зрозуміти, що  людське щастя багатобарвне та майже безмежне. І тоді, коли людина прагне зупинити течію часу, коли вона не хоче нічого змінювати у своєму житті, не порушувати гармонію, що склалася, – от тоді можна вважати, що вона дійсно щаслива.

 

Posted by Вікторія Атаманчук Tuesday, April 26, 2016 11:16:00 AM

Comments

Comments are closed on this post.