ІВАН ОГІЄНКО

"Я все зробив, що міг зробити..." книжкова виставка присвячена 130-ти річчю від дня народження Івана Огієнка у Чернівецькому університеті імені Юрія Федьковича


З 11 січня 2012 року на другому поверсі Наукової бібліотеки ЧНУ експонується книжкова виставка присвячена 130-ти річчю від дня народження Івана Огієнка, з 1940 року – митрополита Іларіона (14.01.1882.-29.03.1972.), українського вченого-філолога, педагога і церковно-громадського діяча.


Світове визнання Огієнку принесли фундаментальні праці з історії української культури, мови і церкви, які й нині не втратили свого наукового значення.


І. Огієнко – один із провідних українських мовознавців, який успішно поєднував науково-дослідну і педагогічну роботу, відстоюючи права української мови в науці, освіті і повсякденному житті українців. Він – автор численних методичних розробок, підручників, посібників, словників, порадників, які широко використовувалися в народній освіті і самоосвіті.


"Українська літературна мова – це головний двигун української культури, це її головна основа. Вивчення української літературної мови – велике завдання нашого народу, нашої науки, наших письменників, і всіх нас", – вважав І. Огієнко.


Більша частина представлених на виставці книг – книги з приватної колекції визначного українського мовознавця, філолога і культурного діяча, дійсного члена НТШ з 1923 року, колишнього головного редактор газети «Буковина» Василя Сімовича (09.03.1880.-13.03.1944.).


На багатьох екземплярах – дарчі автографи І. Огієнко В. Сімовичу.


Книга з колекції В.Сімовича з його екслібрисом і автографом І.Огієнка.


Книга І.Огієнка з колекції В.Сімовича.


І. Огієнко упорядкував вищу богословську освіту для православних канадських українців, розбудував богословський факультет Манітобського університету, налагодив видавничу діяльність, розгорнув велику науково-дослідну роботу, випустивши понад сорок своїх книг – досліджень з історії культури, церкви, мови, етнографії.


Канадські видання з Вінніпега книг І.Огієнка.


Канадські видання з Вінніпега книг І.Огієнка.


Канадські видання з Вінніпега книг І.Огієнка.


Величезна різностороння наукова спадщина Огієнка цілком заслуговує, щоб бути повернутою українському народу і зайняти належне місце у його нинішньому духовному національному відродженні.


Книжкова експозиція, на якій представлено 50 різних видань з творчого доробку І.Огієнко, підготовлена відділом рідкісних та цінних книг.


Джерело: http://library.chnu.edu.ua/?page=/ua/05proekt/99virtual/07ogijenko